RSQ Telemedycyna

Zgłaszający: RSQ Technologies

Kategoria: System zdalnego wsparcia ratowników medycznych

Nazwa rozwiązania: RSQ Telemedycyna

Opis proponowanego rozwiązania:

W RSQ Technologies stworzyliśmy narzędzie umożliwiające wizyty telemedyczne. W czasach izolacji spowodowanej koronawirusem, to narzędzie jest niezbędne zarówno dla lekarzy, fizjoterapeutów jak i dla pacjentów. Dzięki niemu mogą oni być w stałym kontakcie.

Naszym pierwszym krokiem było stworzenie infrastruktury, która będzie gotowa na połączenie ludzi i wspieranie ich zdrowia. Tak powstał RSQ Health. W jego ramach opracowaliśmy już dwie dostępne na rynku aplikacje: RSQ Physio i RSQ Clinic.

RSQ Physio służy do prowadzenia kalendarza i zgodnej z prawem dokumentacji medycznej dla fizjoterapeutów. Korzysta z niej już ponad 2000 fizjoterapeutów w całym kraju. RSQ Clinic jest z kolei przeznaczona przede wszystkim dla pracowników rejestracji medycznej. Obie aplikacje są wzajemnie kompatybilne i znakomicie się uzupełniają.

Równolegle pracujemy nad aplikacją RSQ Doctor. Będzie miała ona podobne funkcje jak RSQ Physio, ale dedykowane bezpośrednio lekarzom, a nie fizjoterapeutom. Kolejnymi krokami będą aplikacje wspomagające działalność szpitali i ubezpieczycieli.

Mamy również zespół AI, który bezustannie pracuje nad możliwością wykorzystania sztucznej inteligencji w sektorze ochrony zdrowia. Obecnie trwają badania nad uruchomieniem prototypu, który będzie potrafił zdiagnozować koronawirusa na podstawie zdjęć rentgenowskich i tomografii komputerowej.

Dlaczego pomysł jest wart uwagi?

Główną zaletą naszego narzędzia umożliwiającego wizyty telemedyczne będzie możliwość pobierania za nie opłat, czego nie oferują konkurenci. Dzięki temu lekarz lub fizjoterapeuta nie będzie musiał przejmować się windykacją należności, a pacjent po umówieniu terminu i uiszczeniu opłaty będzie mógł poddać się konsultacji lekarskiej lub fizjoterapeutycznej.

Udowodniona wykonalność: tak

Szacowany czas potrzebny na opracowanie prototypu:

Produkt może być gotowy do użycia od zaraz. Narzędzie już wykorzystywane komercyjnie.

Jakie działania są potrzebne do wdrożenia?:

Aby wdrożyć nasz system do telemedycyny konieczna jest integracja naszego narzędzia z narzędziem płatniczym, które w łatwy sposób umożliwi pacjentom uiszczenie opłaty za wizytę.

Use Story

Izolacja uniemożliwia wychodzenie z domu. Nasze narzędzie umożliwi pacjentom zachowanie ciągłości kontaktu z lekarzami i fizjoterapeutami bez konieczności opuszczanie własnego lokum. Dodatkowo nasz zespół AI prowadzi badania nad uruchomieniem prototypu, który będzie potrafił zdiagnozować koronawirusa na podstawie zdjęć rentgenowskich i tomografii komputerowej.

Informacja o autorze i jego zespole

Autorem pomysłu jest zespół RSQ Technologies z CEO Bartłomiejem Lubiatowskim na czele. W RSQ Technologies wierzymy w świat, w którym ludzie żyją szczęśliwie w zdrowiu i wolności. Celem naszej firmy jest wspólna budowa takiego świata. Chcemy go realizować poprzez opiekę zdrowotną, której wartości pomagają nam tworzyć narzędzia odpowiedzialnie i z pożytkiem dla wszystkich.